Dzień Dziecka w Szkole Podstawowej

W dniu 31 maja 2017 roku do naszej szkoły z okazji Dnia Dziecka przyjechały panie animatorki, które zapewniły dobrą zabawę dla uczniów szkoły podstawowej i przedszkola. Liczne konkursy i zabawy na boisku szkolnym umiliły im dzień i sprawiły wielką radość.

Nie we wszystkich krajach Dzień Dziecka obchodzony jest 1 czerwca, np. w Brazylii Dzień Dziecka obchodzony jest 12 października, w Australii w pierwszą sobotę lipca każdego roku. Niezależnie od daty, jest to okazja do organizowania specjalnych akcji, koncertów i zabaw w szkołach i innych placówkach. Dla rodziców to okazja na spędzenie dodatkowego czasu ze swoimi dziećmi, składania im życzeń z okazji Dnia Dziecka oraz obdarowania swoich pociech prezentami. Jednak najlepszym prezentem dla każdego dziecka jest przede wszystkim miłość, troska i zainteresowanie ze strony jego rodziców.