Spotkanie z ratownikiem medycznym

6 czerwca w naszej szkole gościliśmy ratownika medycznego pana Marcina Pytlosa, reprezentującego Świętokrzyskie Wodne Ochotnicze Pogotowie Ratunkowe. Pomimo tego, że rano zakończył nocny dyżur, z chęcią przyjechał do dzieci i młodzieży i opowiadał o "Bezpiecznym wypoczynku nad wodą". Wiadomości te okażą się na pewno przydatne  podczas zbliżających się wakacji. Uczniowie będą wiedzieć, gdzie się można kąpać, które kąpieliska są strzeżone, jak uniknąć udaru słonecznego, jak bezpiecznie korzystać ze słońca i  kąpieli. Dodatkowo pan ratownik, uczył pierwszej pomocy przedmedycznej w różnych sytuacjach oraz prawidłowo przeprowadzić resuscytację krążeniowo-oddechową serca. Uczniowie po kolei mieli możliwość przećwiczenia sposobu uciskania klatki piersiowej i wdechów na fantomach. Pan ratownik uświadomił wszystkim, że obowiązkiem każdego człowieka jest udzielenie pierwszej pomocy potrzebującemu, należy w tym czasie pamiętać również o swoim bezpieczeństwie. Najlepszy ratownik - to żywy ratownik !

Serdeczne podziękowania dla pana Marcina za przeprowadzenie prelekcji.

Beata Basiak, Jolanta Woś