Z podwórka na stadion

21.10.2019r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w XX edycji Ogólnopolskiego Turnieju Piłki Nożnej o Puchar Tymbarku. Tego dnia na stadionie sportowym w Ćmińsku do sportowej rywalizacji stanęły 24 zespoły chłopców, aby wyłonić zwycięzcę powiatu kieleckiego w kategorii U-12 (rocznik 2008 – 2009). Mecze rozgrywane były równolegle na czterech boiskach, a zespoły zostały przydzielone do sześciu grup. W drodze losowania do naszej grupy „B” trafiły drużyny ze szkół podstawowych: w Brynicy, Gnieździskach i Masłowie. Szkołę Podstawową w Grzymałkowie godnie reprezentowali: Węgrzyn Szymon (klasa VI A), Gorzelak Dawid, Wychowaniec Paweł, Zieliński Bartosz (klasa VI B), Kaniewski Jakub (klasa VI C), Jarząb Oskar, Stopczyński Piotr (klasa V A), Krzeszowski Maciej, Pacak Tomasz i Wychowaniec Alan (klasa V B). Naszym chłopcom zabrakło jednej bramki, aby zająć pierwsze miejsce w grupie i tym samym zakwalifikować się do fazy półfinałowej turnieju. Przy jednakowej liczbie punktów i bezbramkowym remisie w naszym bezpośrednim pojedynku z Brynicą, a także takim samym bilansie bramek obu zespołów (+1), o wyjściu z grupy przesądziła większa liczba bramek strzelonych w całym turnieju. A w tej statystyce, niestety lepsza okazała się drużyna z Brynicy zdobywając 3 bramki, przy naszej jednej. Na listę strzelców wpisał się Jakub Kaniewski. Ostatecznie nasi chłopcy zakończyli turniej na II miejscu w grupie nie notując porażki w żadnym meczu i zachowując czyste konto bramkowe (na bramce – Maciej Krzeszowski), za co należą się im duże brawa i gratulacje. Wszyscy uczestnicy turnieju otrzymali pamiątkowe medale i dyplomy oraz kosz słodkich pączków.

Wyniki naszych meczów: Grzymałków – Gnieździska (0:0), Grzymałków – Brynica (0:0), Grzymałków – Masłów (1:0)

W pozostałych meczach: Brynica – Masłów (1:1), Brynica – Gnieździska (2:1), Masłów – Gnieździska (1:1)

Tabela Gr. B:             Pkt.     BZ       BS      Bilans

I m. Brynica                           5           3             2             +1

II m. Grzymałków          5       1         0        +1

III m. Gnieździska                2           2              3            - 1

IV m. Masłów                         2           2              3            - 1

22.10.2019r. to drugi dzień sportowych zmagań w XX edycji Turnieju Piłki Nożnej o Puchar Tymbarku rozgrywanym również w Ćmińsku o mistrzostwo powiatu kieleckiego chłopców, tym razem w kategorii U-10 (rocznik 2010-2011). Do rozgrywek zgłosiło się 11 zespołów, podzielone na trzy grupy. W naszej grupie „A” odnotowaliśmy trzy zwycięstwa inkasując komplet 9-ciu punktów, zdobywając 13 bramek i nie tracąc żadnej. W fazie finałowej stoczyliśmy jeszcze dwa zwycięskie pojedynki: z Ćmińskiem i Samsonowem, strzelając rywalom 5 goli i tracąc zaledwie jedną bramkę. Tym samym uczniowie naszej szkoły zajęli I miejsce w turnieju premiowane awansem do gry o Mistrzostwo Województwa. Jest to bez wątpienia ogromny sukces naszych chłopców. Reprezentując naszą szkołę w Grzymałkowie, zwycięską drużynę stanowili następujący uczniowie: Foks Dawid (5 bramek), Fornalczyk Bartosz (3), Łucak Kacper, Szwed Kacper (III A), Bartusiak Stanisław (5), Janus Oskar (4), Gawlik Piotr, Lesiak Olivier (III B), Makuch Karol (1) (II A).

Wyniki naszych meczów - faza grupowa:

Grzymałków – Bolechowice (5:0)
Bramki zdobyli: Bartusiak Stanisław (2), Foks Dawid (2), Janus Oskar (1).

Grzymałków – Nowiny (1:0)
Bramkę zdobył: Fornalczyk Bartosz (1).

Grzymałków – Bodzentyn (7:0)
Bramki zdobyli: Bartusiak Stanisław (2), Fornalczyk Bartosz (2), Foks Dawid (1), Janus Oskar (1), Makuch Karol (1).

Tabela Gr. A

I m. Grzymałków     9 pkt.
II m. Nowiny               6 pkt.

III m. Bodzentyn        3 pkt.
IV m. Bolechowice       0 pkt.

Wyniki naszych meczów - faza finałowa:

Grzymałków – Ćmińsk (3:1)
Bramki zdobyli: Janus Oskar (2), Foks Dawid (1).

Grzymałków – Samsonów (2:0)
Bramki zdobyli: Bartusiak Stanisław (1), Foks Dawid (1).

Tabela:

I m. Grzymałków     6 pkt. – awans do Finału Wojewódzkiego
II m. Samsonów          3 pkt.

III m. Ćmińsk              0 pkt.

Opiekun: Dariusz Karbownik