Ślubowanie klas pierwszych

Tradycją naszej szkoły jest uroczystość, w trakcie której uczniowie klas pierwszych Szkoły Podstawowej i Gimnazjum w obecności pani Dyrektor, pani Wicedyrektor, Grona Pedagogicznego i swoich rodziców składają ślubowanie. Od tego momentu stają się pełnoprawnymi członkami społeczności uczniowskiej naszej szkoły. Tegoroczna uroczystość ślubowania klas pierwszych przypadła na 27 października.
Podniosła atmosfera, oprawa artystyczna, tekst przysięgi, symboliczny moment pasowania na ucznia nie pozwalają wymazać ze wspomnień tej uroczystości.
Każdego roku w do gimnazjum trafiają absolwenci szkoły podstawowej. To oni przez najbliższe trzy lata tworzyć będą "wizerunek" szkoły biorąc aktywny udział w życiu szkoły, licznych konkursach i olimpiadach przedmiotowych, zawodach sportowych itp. Wszystko zaczyna się od uroczystej imprezy podczas której przyjęci zostają w szeregi uczniowskie.

Autor: Patrycja Smolarczyk