WYJAZD EDUKACYJNY DO WARSZAWY 2018

W dniach 16,17 i 18 maja odbył się edukacyjny wyjazd do Warszawy, w trakcie którego uczniowie naszej szkoły mieli możliwość zwiedzania stolicy i jej atrakcji. Program wycieczki, wyżywienie i bilety wstępu zostały w całości opłacone ze środków Unii Europejskiej. Jako pierwsze uczniowie zwiedzali Łazienki Królewskie, następnie spacerowali po pobliskim parku oraz mogli podziwiać pałac na Wyspie, pałac Myślewicki i Koszary Kantonistów. Całość zakończyła lekcja muzealna, w której młodzież zgłębiła tajemnice Łazienek Królewkich. Po obiedzie w "Mokotowskim Barze Mlecznym", zaczęło się zwiedzanie ogrodu botanicznego. Wszyscy mieli możliwość poznania egzotycznych gatunków roślin i udziału w konkursie. Dzień zakończył się odwiedzeniem pomnika Fryderyka Chopina. Nazajutrz zwiedzanie rozpoczęło się od lekcji muzealnej w Muzeum Literatury im. Adama Mickiewicza. Uczniowie mogli poznać interesujące fakty z życia pisarza i podziwiać przedmioty związane z jego osobą. Dzień uświetnił domowy obiad w restauracji "Pod Barbakanem", po którym nastąpiło zwiedzenie Starego Miasta wraz z przewodnikiem. Młodzież odwiedziła m.in. Stare i Nowe Miasto, Barbakan, Zamek Królewski - Arkady Kubickiego i Ogród Główny. Ta wspaniała wycieczka zostanie na długo w pamięci uczestników!